Hint Kumaşı

Paolo Nespoli'nin ilk çocukluk hayali astronot olmak, ikincisi de Türkiye'ye gelmekti


Paolo Nespoli her insan gibi çocukken astronot olmayı istemiş, sonunda da olmuş. Başlıktaki ikinci kısım olan Türkiye'ye gelme hayalini de biz uydurduk, geleceğini haber vermek için!

Hintkumaşı olarak ilk kez bir organizasyona ve organizasyonun bir oturumuna sponsor olduk. Bu sponsorluğun da dünyada gelmiş geçmiş tüm insanlar kümesinin yaklaşık 700 tanesini kapsayabilen bir alt kümesine, uzaya çıkmış astronotlardan birine olması cuk oturdu!

Etkinliğin ismi İTÜ EMÖS, Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu açılımıyla. Bu yıl 27-31 Ocak tarihlerinde 22. si İTÜ'lü öğrenciler tarafından gerçekleştiriliyor, diğer oturumlara göz atmak isterseniz şuradalar.

Paolo Nespoli, 30 Ocak Cuma günü 13:30-14:50 aralığında konuşmacı olarak İTÜ Maçka Kampüsü'nde sahnede olacak. Oturum ücretsiz ve İngilizce olacak, biraz erken gelip simultane çeviri için kulaklık kapmak da mümkün.

Orada olacağız, ilgilenen herkesi izlemeye ve sohbet etmeye bekleriz.

Not: Bu arada biz açıldık! Haber için siteye gelmişken bir de nasıl olmuşuz diye göz gezdirin. Sevgiler!

---

Paolo Nespoli, İtalyan bir astronot. 1957'de doğmuş, 2007 yılında ise Discovery Uzay Mekiği ile Uluslararası Uzay İstasyonu yani ISS'e gitmiş. İstasyonun güzel fotoğraflarla dolu bir Instagram hesabı da var.

Nespoli 2011 yılında ikinci bir uzay görevi ile yine ISS'e gitmiş. Bu ikinci görevde 6 ay boyunca orada kalmış.

Astronotlar dünyadakilere jest olarak uzaydan ülkelerin ya da
doğal oluşumların fotoğraflarını paylaşıyorlar, özellikle Twitter'da bu tip içerikler popüler durumda. Paolo Nespoli de onlardan biri, Flickr hesabında paylaştığı birkaç fotoğrafı gözümüz gönlümüz açılsın diye yazının sonuna ekledik.
Taranaki Dağı, Yeni Zellanda


Rio Parana, Arjantin

Juan de Nova Adası, Madagaskar

Onekotan Adası, Rusya

Giriş

Sosyal medya hesabınla ya da E-Posta adresinle giriş yapabilirsin.

Şifre Yenileme:

Şifreni mi unuttun? Dert etme. E-Posta adresine konuyla ilgili bir mail göndereceğiz.

  • Yeni şifreniz E-Posta adresinize gönderilmiştir.

Arkadaşını davet et

Senin gibi Hint Kumaşı olduğunu düşündüğün arkadaşların varsa, aşağıdaki formu kullanarak ya da Facebook mesajı ile onları davet edebilirsin.

  • Facebook Arkadaşlarını Davet Et
  • En fazla 10 kişinin üye olabileceği bir davet linki oluşturuyoruz ve bu linki Facebook mesajı ile arkadaşlarınla paylaşmanı sağlıyoruz. Bir sonraki 10 kişi için butonu tekrar kullanabilirsin.

Yükleniyor...